Споделена история от Здраве

Пъпки по лицето... как да ги премахна ??
Здравейте !! Аз съм момче на 17 години... Имам пъпки по лицето които много ме смущават и ме карат да се притеснявам..... изстисквам ги, но остават белези и петна... Пробвах Скинорен, който ми препоръча Личната ми лекарка... след като ги мазах с него 2-3 дни започнаха да се появяват все повече и повече... Не са от тези черните точици, те лесно се премахват... Гнойни пъпки са.... Има ли някакъв медикамент с който да се премахнат.... Попринцип не съм срамежлив и такива... Но някак ме е срам да отида на кожен лекар.... Ако може да ми предложите някакъв медикамент или начин за премахването им....

Благодаря Предварително !

Коментари

1-50 от 600

1.   Няма от какво да се срамуваш, най-добре иди на кожен лекар. Аз имам същия проблем, изписаха ми един спирт, крем "даверцин" и доктора ми направи един специален по негова рецепта. До десет дни даде значителен резултат. Така че моя съвет е не се срамувай, няма от какво просто иди на лекар. Успех!

2.   Ами лично аз имам страхотна кожа, затова когато ми се появи пъпка бързам да я махна. По принцип използвам "акне аут" и кремаи лосиона. Много помага и комплекта е около 20лв. Препоръчвала съм го и на други и на тях помага. Така че...

3.   Оллеелее имам същия проблем белези по лицето пъпки колкото си искаш 1 година борба съм дала каквото и да съм използвала никаква файда сумати пари пропилях пак нищо и на края с една хума "КЛЕОПАТРА" за 26 стотинки който струва на ден правех 2,3 пъти маска и стоях полвин час така...и резултата беше успокояващо после взех и една пудра о АVON и от това малко файда та сега малко приличам на човек-преди бях като крастава жаба но след време сами ще се изгубят малко и с твоя помощ всичко ще е на ред Успех

4.   Чувала съм, че приема на бирена мая, също помага доста. Малко е гадничка, но пък проблема намалява. Все пак най-добре е да отидеш на лекар!

5.   Бирената мая помага много ..но от нея страшно се дебелее..
Похарчила съм страшно мн пари за лусиони и всякъкви глупости...ще ти кажа какво правя в момента ..вечер се мажа с тампонче памук напоено със силицилов спирт..чакам да позасъхне после с крем здраве или онзи със таралежчето отпред ..сутрин само сас силициловиат спирт :)
надявам се и при теб да има ефект

6.   Хума (2-3 пъти седмично за не повече от 20 минути) и "Акне аут"(всеки ден).
Успех!

7.   В каталога на AVON се предлагат много успешни ексфолианти и гелове за измиване на лице, както и бързодеистваща терапия за пъпки. Наистина деистват

8.   Има един детски крем, казва се Бейбидрийм крем, аз си мажа лицето с него и съм доволна. А има и още един, който е много ефикасен-Дипрозон, но от него изтънява кожата-прочети първо листовката и ако искаш опитай.

9.   Аз използвам Скинорен и салицилов спирт и съм много доволен, имах петна и те изчезнаха, но то зависи и много до типа кожа. :) Пожелавам ти успех

10.   И аз до скоро имах същия проблем и се оправих сьс имекс, и крема и сапуна, има го на почти всяка аптека и много хора са страшно доволни от него, но най- важното е да не слагаш никакав крем на лицето си докато проблема не изчезне, тъй като крема подхранва пъпките. Хубаво е да си вземеш и накакьв измиващ гел с далбоко почистване на порите, аз сам много доволна от серията на гарниер-пиур зоун.

11.   И аз в момента имам съшия проблем и се чудя направо как да ги премахна. Ако може бихте ли ми казали какво да ползвам.

12.   На мен лично най ми помага Zinerit

14.   Аз също имах такъв проблем, но една приятелка ми каза за един сапун, който премахва пъпки и белези казва се "anti akne" не и много скъп продават го в аптеките дано да помогна на някои от Вас!

15.   Видях доста мнения и реших да пробвам с Скинорен и салицилов спирт. Имам доста пъпки и с всеки ден излизат още : С доста ми е гадно. Имам и по челото...добре че съм съм с долга коса...Мерси

16.   кажете как да ги махна тея неща ве

17.   Аз съм на 12 г. и на мен ми излизат много пъпки, засега нищо не съм пробвала, само ги мажа със спирт. Всички казват че са пубертетни пъпки, казвайте нещо с което да ги премахна, но наистина да действа!!!

18.   Ами аз от 3 години поне имам този проблем! При мен,понеже кожата ми е чувствително се зачеряват-мн гадно! Купвал съм много неща и нищо-в последно време ч маска на талодерма ми дийства малко по добре! Смтятам да ида на лекар, защото вскяка кожа е различна,но се притеснявам да не каже че са пубертетски пъпки и с времето ще се махнат-едвали има такава опасност нали?

19.   Поръчай си билки от компекс: етъра: там има билкопродавачница много са отзевчиви и ще ти помогнат. Аз лично съм много доволна, защото синът ми също имаше подобни проблеми. Отидохме на място и си купухме. Не са скъпи по 3 лева опаковката. Може да се потъчат и по телефона. Ще ти ги изпратят с колет. Успех ти желая.

20.   Тия пъпки наистина са много гадни и досадни. Наи добре е ако имате такав проблем да отидете при специалист които ще препорача наи подходя6тото лечение защото проблема с пъпките зависи много от типа кожа, понеже всеки е различен и на един помага едно на друг друго.

21.   Аз ползвам следната проецедура 1: Мажа със спирт силицилов (2%) после си мия лицето със сапун и после вечер кат стане със крем "Nivea" си прая маска.

22.   И аз имам този проблем от около 2 години. Тази пролет сякаш малко започнах да се пооправям. Даже не малко, а доста. Преди, лицето ми бе цялото зачервено и подути от едри пъпки, подкожни трънчета и такива неща. Случвало ми се е даже да ме питат "защо?" . Чувствах се доста зле, защото незнаех как да отговоря на хората. Сега пак си имам пъпки, но повечето са подкожни трънчета и проблема ми е по лек. Не се забелязват толкова много, а и използвам един фон дйо тен Импала 4-ти номер, който доста ефикасно прикрива пъпките и е не повече от 5 лева :) С времето знам, че ще се оправя, ще се оправиш и ти, но явно при теб пубертета не е започнал на време, или имаш някакво отравяне, незнам. Може би просто го приживяваш по трудно. Скоро мисля да отида на козметик и да започна редовно да го посещавам, до като изляза от проклетия пубертет! Козметика наистина действа, но трябва да е добър, защото от козметик до козметик разликата е голяма. На много мои приятелки помогна, които имаха същия проблем като моя, а сега лицата им са, като бебешки дупета, сякаш никога са нямали пъпки! :) Успех ! :*

23.   Aз съм на 12 год. от 1 месец на сам почнага на ден по 1-2 пъпки да ми излизат и незнам какво да правя. Моля ви дайте ми съвет с какво да ги мажа и от кое лекарство или гел незнам да се махнат най-бързо! Pросто немога да ги търпя имам и някаде черни точки и тях искам да махна защото много ме дрязнят!

24.   Ооооох все едно някой ме е описал :D. И аз имам пъпки от 2 години купувах си всичко, което чуех по телевизора. Купих си е Lepten да да уж ефикасно и накра НИЩО.

Ходих по какви ли не лекари и те ми казват до още 2-3 год и ще се оправиш.

Еми аз квво мога да направя нищо просто чакам.

25.   ЕТО ТИ РЕШЕНИЕ ! Aз съм момиче и имах същият проблем както тебе но една стара жена ми каза че сутрин пикаеш върху едно памуче и се мажеш и отиваш на слънцето да ти изгори пъпките и след това се миеш така 5 - 6 дена.

26.   Хей аз сум момиче на 13 и нямам мн пъпки 1 2 наи многоо!! Катоо гледам как имааа децаа колкоо мене с мн пъпкии ми ставаа жал за тфа 6е ви кажаа как аз личноо ги предодвратявам. Сааа излезе новата серияя на нивея бай бай спот 1 фр ми казаа че деистфат и аз веднагаа си купих вс. следвам по предназаначение и ми деистфаа мн добрее. пробваите и продуктите на гарниер преди товаа ги ползвах и пак ми деистфахаа супер!!! успех

27.   Аз съм момиче на 13 имам същите проблеми с пъпки .. какво ли не сам използвала ЗИНЕРИТ.. спирт и др .. единствено лек ефект имаше с лусионите и кремовете на АVON .... не знам вече какво да правя. Моля ви помогнете :(

28.   Ем значи много е лесно зимаш си саалицилов спирт 3% и се мажеш всеки ден - сутрин, обед и вечер. Има ефект.
Успех.

29.   Мерси за коментарите ще ги пробвам !

30.   Аз използвам личебен стик коректор от oriflame... много съм доволна от него!! След като го нанесеш 2,3 пъти и пъпката изчезва :)

31.   Абе тва са пълни глупости най-добре си купи хума има я в козметиките не е скъпа. Може да ти се стори тъпо ама ще я разтвориш в малко кисело мяко и ште си я нанесеш на лицето като избягваш очите. Ще я оставиш тъка дикато неисъхне съвсем ако го правиш 2ва пъти в седмицата без да стискаш нищо ште се махнат

за съвет ти казвам не ги стискаи повече защото заразяваш кожата си повече
опитаи се да не го правиш :)

32.   Става и с паста за зъби. Нанасяш върху пъпките и самата паста ги изгаря. След процедурата с някакъв успокояващ крем и си ок. Успех

33.   Хей, хора, здравейте :)
По принцип нямам проблем с лицето си, но ми излязоха няколко дребни пъпчици, които разчоплих и се получи доста кофти... :( И ми трябва нещо, с което да се заличат до 2-3 дена... Не ги издържам наистина?
Някакви идеи? : )

34.   ПРИЯТЕЛ, НАЙ-ХУБАВО ИДИ НА ЛЕКАР! ПРОЧЕТЕ МНОГО ИМЕНА НА ЛОСИОНИ И ВСЯКАКВИ ТАКИВА, НО НЕ СЕ ЗНАЕ ДАЛИ ЩЕ ИМА ЕФЕКТ. И ЕДИНСТВЕНО, КОЕТО ЩЕ СТАНЕ Е ДА СЕ ОТЧАЕШ. ЛЕКАРЯТ ЩЕ ТИ КАЖЕ КАКЪВ ТИ Е ПРОБЛЕМА И ЩЕ ТИ ПРЕДПИШЕ ЛЕКАРСТВО. ЛЕКАРИТЕ СА ЗА ТОВА! НАИ-ЛОШО Е САМОЛЕЧЕНИЕТО!!!
УСПЕХ!!!

35.   Здравеите! Аз съм момче на 15г. и имам пъпки по лицето. Пробвал съм с какво ли не да ги премахна (Зинерит, кремове от AVON) и ни6то не помага. Моляяяя! Кажете някъкъв метод да ги премахна за винаги тези тъпиии пъпки.

36.   Ако имате пъпчици които ви смущават ще Ви кажа една рецепта доста ефикасна надявам се И при Вас да помногне ;) Купувате от аптеката едно шишенце салицилов спирт 2% и 7-8 табетки Хлорнитромицин (но той се продава на опаковка, така че вземете си от блистера 7-8 капсулки иии ги изсипете в салициловия спирт. Мажете си кожата вечер ии за около 1 седмица ще има значител ефект ;)

37.   Моля ви дайте някоя домашна рецепта за премахване на пъпки.

38.   И аз имам същия проблем но с времето забелязах че като не ям толко месо и мазни храни лицето за 3/4 дена само се изчиства използвах етилов сприт и тои помага но прецаква кожата затова минах на сицилов и сикчо е добре не ям месо и мазни неща около 1 седмица и се мажа редовно и лицето се изчиства пробваите ако искате на мен помогна

39.   Значи мий си лицето със сапун и се мажи с бебешки крем (Bochko)-действа за прикриване, а за пълно премахване говори с кожен лекар не се притеснявай това е нещо нормално.

40.   Аз съм на 17 години преди изобщо нямах никакви проблеми но през последните 7-8 месеца ми се появиха мн пъпки чесноо и мен мн ме притесняват..Ходих на лекар предложиха ми Цинкова маз, обаче никакъв ефект, кожата ми стана мн суха и съм решила да ходя на дерматолог..ако имате други хубави съвети моля ви кажете:)

41.   Аз също имам проблем с пъпките и сам много отчаяна.

42.   Наистина ли това с пастата за зъби помага? Сложих си преди малко и е доста неприятно. Нали не остават белези ? Изчетох всичките коментари всичко пробвах само това с хумата още не съм след като свърша с пастата за зъби ще пиша за да ви кажа дали има ефект .

43.   И аз искам да попитам дали пастата за зъби действа и да рискувам ли да си разваля кожата още повече? В момента ползвам терапии за пъпки и серията бай бай спот на Нивея, но при мен няма особен ефект.

44.   Може да добавите към пастата за зъби една щипка сода помага

46.   Ами със лавандулов спирт, или със малко сода земаш ръмесваш с сапун за бръснене намазваш и после измиваш има страшен почистващ ефект.

47.   Според мен трябва да пробваш новата серия на нивеа. В нея има тоник-около 8лв. гел за дълбоко почистване-6.45лв. нощен крем-ок.7лв. контролиращ лъщенето-ок.8лв. и стик коректор за незабавен ефект-7.65лв.На мен ми го изчистиха напълно. Успех!

48.   Здравеите! Аз съм момиче на 17 год и каквото и да ползвате разберете, че НИЩО не помага. Не е необходимо да хвърляте излишни пари за кремове, мехлеми или каквото и да е. Всеки ден задължително яште по една ябълка, митее лицето си със сапун 2-3 пъти на ден, използваите някакъв крем, за да не ви исъхва кожата и когато имате повечко време просто си сложете парченца плод на лицето. Успех на всички!

49.   Аз пробвах с един холандски стик против комари Autan и подейства, макар че целях съвсем друг ефект.И сках да не ме хапят комарите,а взеха че ми изчезнаха пъпките. И най-хубавото е,че винаги действа.

50.   Бях на козметичка и тя ми каза един много полезен съвет , как да си премахна пъпките и наистина само за един ден има видим ефект. Вземете си силицилов спирт 2% разтворете един аспирин вътре и се мажете сътрин и вечер по един път. Прави се за 1 седмица и се маже само пъпката , защото иначе ще изгори кожата.Попринцип кожата трябва да е по мазна . И след като го правите се мажете със крем който да тонизира кожата . Успех

51.   и аз имах доста пъпки, които изчезнаха с салицилов спирт с него се можеш сутрин.Стоиш с него 10 минути мажеш лицето с паста гентамицин.вечерта мажеш само с пастата.A на обяд ще пиеш хапченца Ксизал филмирани таблетки след хранене.наистина има голям ефект,аз съм много доволна..

52.   НА МЕН МНОГО МИ ПОМОГНА КРЕМ БОЧКО СТРУВА САМО 3ЛВ УСПЕХ

1-50 от 600