Моля за помощ преди: 1 година, 6 месеца, прочетена 577 пъти
Мили тинейджъри,помогнете ми!!!Не знам какво става в главата на сина ми.Не разбирам защо е агресивен към мен,какво го мъчи,какво чувства,какво иска.Той е на 15,баща му почина преди 2 години .Вместо да разчитаме един на друг той ме приема за враг.Привидно уж всичко е наред,но....Искам да го разбирам,но той не споделя.Пишете ми ,помогнете !
1. Не си написала нищо конкретно на тези години много неща се въртят в главите на тинейджърите
Ако искаш да оставя имейл или ти остави ,за да може по- спокойно да разговарямя ... всичко ако искаш ще си остане анонимно и там без имена и така нататък
2. Пубертетът е нещо, което не може да се прескочи. Разликата е само кога ще започне и кога ще завърши, както и начинът, по който ще се проявява. Рецепта няма, сама ще трябва да намериш начин да преживеете този период. Търпение, такт и успех - с лошо няма да стане.
Мечо Пух
4. Не знам какво да ви посаветвам сега няма да ви се довери като родител пробвайте като приятели да поговорите можеби тогова ще ви пусне близо до себеси не му даваите савети нека сам да ви поиска защото родителите често даваме грешни съвети а това ги бърка как да постъпват и се отказват да се борят и радват
5. Начин просто няма. Тийновете са си тийнове. Трудно и дори невъзможно се осъществява приятелска връска м/у дете и родител в тази възраст. Опитвай се да не се месиш прекалено много, не го притискай. Той сам трябва да реши и да се чувства готов да сподели. Каквото и да стане не го съди, подкрепяй го. Нека види че може да ти вярва и да не страхува от последствията ако ти каже нещо... ъм... лошо.